Biuro turystyczne „Wycieczka z przewodnikiem” organizuje w dniach 16 – 17.10.2021 r. wycieczkę do Łodzi, a my jedziemy razem z nimi!

Koszt wycieczki: 420,00 zł od osoby

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1
5.45 – Zbiórka uczestników na parkingu środkowym przy dworcu PKP.
6.00 – 13.00 – Przejazd na trasie Koszalin – Łódź. Zwiedzanie z przewodnikiem. W programie m.in.: deptak Piotrkowska, Manufaktura, Pałac Izraela Poznańskiego, Księży Młyn, dworzec Łódź Fabryczna, biała fabryka, murale, stacja Radegast, synagoga.
Przejazd do hotelu w Łodzi ok. 19.00. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
Po obiadokolacji czas do dyspozycji grupy.
Nocleg.

Dzień 2
8.30 – Śniadanie.
10.00 – Wykwaterowanie.
Przejazd do Muzeum Kinematografii.
Muzeum Kinematografii w Łodzi jest jedynym w Polsce, chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Samodzielną działalność prowadzi od 1 kwietnia 1986 roku, choć faktycznie powołane zostało do życia już dziesięć lat wcześniej jako Dział Kultury Filmowej w Muzeum Historii Miasta Łodzi. Jego założycielem i pierwszym dyrektorem (do 2000 r.) był dr Antoni Szram.
Muzeum zajmuje nie tylko pałac (dawna rezydencja fabrykanta Karola Scheiblera), lecz również okazały budynek przylegającej doń dawnej wozowni (dziś wyposażone w aparaturę projekcyjną najnowszej generacji kino z kameralną widownią na około 70 miejsc) oraz niegdysiejszej stajni, gdzie obecnie znajdują się pracownie, część magazynów oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne.
Centralne Muzeum Włókiennictwa – pomysł na stworzenie muzeum włókiennictwa w Łodzi, która od XIX w. była największym w kraju ośrodkiem przemysłu włókienniczego, narodził się już w 1946 roku. Sześć lat później (1952) w łódzkim Muzeum Sztuki utworzony został Dział Tkactwa. Jego zbiory systematycznie się powiększały, a wystawy organizowane nie tylko w salach Muzeum Sztuki, ale także w innych instytucjach kultury cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. W 1955 roku Dział Tkactwa zyskał nową siedzibę – Białą Fabrykę Ludwika Geyera. Okazały kompleks klasycystycznych budynków, będący jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej, wymagał gruntownego remontu i adaptacji. Samodzielną instytucją Muzeum Historii Włókiennictwa stało się 5 lat później. W 1975 roku nazwa została zmieniona na Centralne Muzeum Włókiennictwa, w 2013 r. została rozszerzona i odtąd pełna nazwa brzmi Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.ok. 15.30 – Obiad.
Powrót do Koszalina w godzinach nocnych.

Program jest ramowy. Istnieje możliwość zmiany kolejności odwiedzanych miejsc i wstępów.

W CENIE ZAWARTE SĄ:

 • transport autokarem,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Muzeum Kinematografii, Centralne Muzeum Włókiennictwa,
 • 1 nocleg w hotelu w Łodzi (pokoje 2-3 – osobowe),
 • wyżywienie (1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad),
 • przewodnik miejscowy po Łodzi,
 • przewodnik w Muzeum Kinematografii,
 • przewodnik w Centralnym Muzeum Włókiennictwa,
 • opieka pilota/przewodnika na trasie oraz podczas pobytu,
 • ubezpieczenie NNW,
 • opłata na turystyczny fundusz gwarancyjny,
 • opłata na turystyczny fundusz pomocowy,
 • parkingi,
 • podatek VAT.

(W przypadku nie zebrania grupy 40 osób, wycieczka nie odbędzie się.
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.)

Zachęcamy do wzięcia udziału w wycieczce!

Zapisy: Marcin Machocki +48 692 455 178

fot. Urząd Miasta Łodzi