Kilka dni przed świętami braliśmy udział w szkoleniu z zakresu doskonalenia oraz podnoszenia umiejętności techniki jazdy.

Celem było zapoznanie się oraz nauka opanowania przez naszych kierowców różnych elementów takich jak:

  • Jazda Defensywna – przewidywanie zachowania innych uczestników ruchu drogowego oraz prowadzenie autokaru w taki sam sposób.
  • Ecodriving – Specjalna technika jazdy pozwalającą na jak najniższe zużycie paliwa.

Obie techniki odbywały się w ruchu miejskim pod okiem doświadczonego instruktora doskonalenia techniki jazdy. Mogliśmy na bieżąco omawiać błędy, poprawne zachowania i zagrożenia, które mogą wystąpić w czasie jazdy, np.: podczas zbliżania się do skrzyżowania, przejścia dla pieszych itp.

  • Jazdy w trudnych warunkach drogowych

Każdy z naszych kierowców mógł w sposób bezpieczny i kontrolowany zrozumieć oraz doświadczyć w trakcie jazdy każdy z systemów bezpieczeństwa taki jak ABS / ASR / ESP.

Wszystkie manewry odbywały się w kontrolowanych warunkach na specjalnej płycie poślizgowej. Każdy z naszych kierowców musiał stawić czoła fizycznie oraz co ważniejsze – psychicznie z opanowania autokaru w warunkach stwarzających zagrożenie.

Zaznajomienie się z uczuciem wpadania w poślizg lub jak nie dopuścić do takiej sytuacji oraz co zrobić gdy się już w niej znajdziemy.

Takie szkolenie mocno wpływa na wyobraźnię oraz pomaga zrozumieć zachowanie maszyny. Otwiera oczy na prędkość, która mniejsza o kilka km/h pozwala uratować życie (czas reakcji, droga hamowania, ominięcie przeszkody). W trakcie trwania szkolenia spory nacisk postawiliśmy na skuteczne hamowanie awaryjne.

Zawsze po takich szkoleniach każdy z naszych kierowców jest bogatszy w doświadczenia. Jako zespół cieszymy się, że mamy możliwość podnoszenia naszych kwalifikacji i rozwoju.

Doceniamy poświęcony dla nas czas oraz przekładamy go na życie codzienne w wykonywanym przez nas zawodzie.

Jesteśmy pewni, że takie cykliczne szkolenia, które odbywają się w naszej firmie na pewno wyróżniają nas w branży.